ГоловнаРеєстраціяВхід Офіційний сайт школи І-ІІІ ступенів № 151 міста Києва Неділя, 21.07.2019, 19:04

Головна » 2015 » Березень » 12 » 201 річниця з дня народження Т.Г. Шевченка
201 річниця з дня народження Т.Г. Шевченка

9 березня, українці традиційно вшановують пам’ять свого, безперечно, найвидатнішого поета-пророка, слово якого здійнялося понад часом, Тараса Григоровича Шевченка. В цей день країна відзначила День народження символа Української держави - поета і прозаїка, художника і громадського діяча.

Значення його творчої спадщини для української культури важко переоцінити. Його "Кобзар" започаткував новий етап у розвитку української мови і літератури, а його живописна творчість стала визначним явищем не тільки українського, а й світового мистецтва. Великий Кобзар Тараса Шевченка яскраво звучить на усіх мовах світу, а пам’ятники цій людині є у столицях багатьох країн світу.

5 березня в кінотеатрах шести міст України з'явилися дві документальні стрічки про Тараса Шевченка. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з питань кіно. Це біографічні драми Костянтина Коновалова "Експедиція" (виробництва Національної кінематеки України) і "Кобзар" Тараса Ткаченка та Сергія Сотниченка (виробництва компанії "Продакшн №1"). 53-хвилинні фільми зняті в жанрі докудрами та поєднують у собі документалістику з ігровим кіно. Обидва фільми зняті на замовлення Держкіно в рамках відзначення річниці з Дня народження Тараса Шевченка.

"Фільми розраховані на учнів шкіл та різноманітних навчальних закладів, а їх демонстрація має на меті розширити знання молодого покоління про життя Великого Кобзаря", - йдеться в повідомленні Держкіно.

3 листопада 2014 року стартувала краудфандингова кампанія для нового фільму Михайла Іллєнка "Толока", який є екранізацією твору Тараса Шевченка "У тієї Катерини хата на помості…".

У київському Національному музеї Тараса Шевченка презентували комп’ютерний шрифт Kobzar KS, що повністю відтворює почерк поета. Основою для нього стало факсимільне видання рукописної збірки творів "Три літа".

Авторами та розробниками стала група експертів у галузі каліграфії. Протягом тривалого часу у архівах музеїв вони вивчали рукописи Т.Г. Шевченка, відшуковували найдрібніші особливості його почерку, аби потім втілити його та зробити доступним для широкого використання на будь-якому персональному комп’ютері. У сучасному світі цифрових технологій це допоможе зберегти та продовжити життя унікальній рукописній спадщині Кобзаря.

Над шрифтом працювали дизайнери Дмитро Растворцев, Лук’ян Турецький та Генадій Заречнюк. Шрифт адаптований до латинки і підтримує близько 100 мов, має власні цифри та пунктуаційні знаки.

Невдовзі шрифт можна буде безкоштовно завантажити на офіційному сайті проекту, обіцяють організатори. Там само можна буде зробити постер, принт для футболки або написати лист почерком Тараса Шевченка.

Завжди згадую слова Тараса Шевченка: «Ну щоб, здавалося, слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється-ожива, як їх почує!.. Знать, від Бога і голос той і ті слова…»

Шевченко 2015

Категорія: Шкільні події | Переглядів: 449 | Додав: Jul151 | Рейтинг: 0.0/0