ГоловнаРеєстраціяВхід Офіційний сайт школи І-ІІІ ступенів № 151 міста Києва Вівторок, 16.07.2019, 10:58

Головна » 2014 » Жовтень » 22 » Оприлюднені Умови прийому на навчання до ВНЗ у 2015 році
Оприлюднені Умови прийому на навчання до ВНЗ у 2015 році

Міністерством освіти і науки оприлюднено текст Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році, згідно з якими відбудеться вступна кампанія. Станом на сьогодні, триває державна реєстрація документа в Міністерстві юстиції після чого відбудеться його офіційне опублікування та набрання чинності.

Умови прийому абітурієнтів на навчання у 2015 році будуть обов'язковими для усіх вищих навчальних закладів України, крім вищих військових навчальних закладів.

Документом передбачено, що для здобуття ступеня бакалавра на навчання прийматимуться особи з повною загальною середньою освітою за результатами ЗНО. Вступники зможуть подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий лише у 2015 році.

Для конкурсного відбору осіб, які на основі середньої освіти вступатимуть до вищих навчальних закладів зараховуватимуться бали сертифіката ЗНО з трьох-чотирьох предметів або з двох предметів та конкурсу творчих або фізичних здібностей, якщо він передбачений для вступу на дану спеціальність.

Конкурсний бал обчислюватиметься шляхом додавання балів ЗНО з конкурсних предметів, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення) та середнього бала шкільного атестата.

При вступі на навчання на основі повної загальної середньої освіти подання вступниками сертифікатів ЗНО є обов'язковим, крім осіб які мають захворювання, що зазначені у переліку затвердженому спільним наказом МОН та МОЗ від 25 лютого 2008 року № 124/95.

Обов'язковим конкурсним предметом в усіх вищих навчальних закладах є українська мова та література.

Прийом абітурієнтів на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра буде здійснюватися за результатами вступних випробувань.

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів у 2015 році розпочнеться 10 липня. Абітурієнти матимуть можливість подати заяву у паперовій або електронній формі.

Прийом заяв від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти буде завершено 1 серпня. Прийом документів від осіб, які вступають на основі повної загальної освіти і мають проходити співбесіди, творчі конкурси або вступні екзамени буде завершено 24 липня. Також 24 липня закінчиться прийом заяв та документів від осіб, які вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.

Однією з новацій майбутньої вступної кампанії стане відмова від звичного алгоритму формування рейтингових списків абітурієнтів, рекомендованих на навчання.

У 2015 році рейтингові списки вступників, які вступатимуть для здобуття освітньо-кваліфікацийного рівня молодшого спеціаліста та ступеня бакалавра, із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення будуть оприлюднені 2 серпня.

Після чого, абітурієнти матимуть 4 дні (до 6 серпня) для вибору місця навчання, який має бути здійснений відповідно до зазначених пріоритетів, які вступник зазначатиме в заяві про вступ.

Згідно з нововведенням, під час подання заяв про участь у конкурсному відборі вступники зазначатимуть у кожній заяві пріоритетність цієї заяви по відношенню до інших поданих ним заяв. Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Оновлений список рекомендованих до зарахування абітурієнтів буде оприлюднений не пізніше 12.00 години 07 серпня. Відповідно, зарахування вступників на денну форму навчання за державним замовленням відбудеться не пізніше 12.00 години 08 серпня.

Під час майбутньої вступної кампанії абітурієнти матимуть право подати заяву не більше ніж до п'яти вищих навчальних закладів та не більше ніж на три напрями підготовки у кожному з них.

Також у 2015 році вищі навчальні заклади отримають право самостійно визначати мінімальне значення кількості балів сертифіката ЗНО, з яким вступник допускатиметься до участі у конкурсі.

Інформування громадськості про ліцензований обсяг, обсяг державного замовлення, вартість навчання за напрямами, хід подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації здійснюватиметься інформаційними системами, в тому числі системою "Конкурс".

До 1 грудня 2014 року вищі навчальні заклади мають розробити та затвердити власні правила прийому, які мають відповідати Умовам прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році та чинному законодавству.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 552 | Додав: Jul151 | Рейтинг: 0.0/0