ГоловнаРеєстраціяВхід Офіційний сайт школи І-ІІІ ступенів № 151 міста Києва Неділя, 15.12.2019, 04:56

Головна » 2011 » Жовтень » 30 » "Полювання" на вузи по-новому
"Полювання" на вузи по-новому
Міністерство юстиції  зареєструвало Умови прийому до вузів на 2012-й рік (їх можна прочитати на сайті МОНМС). Якщо порівнювати нові правила «полювання» на навчальні заклади з минулорічними, то варто відзначити, що кардинальних змін там немає. І все ж є нюанси, в яких потрібно  гарно розібратися, а головне – знати про них…
1. Терміни та онлайн вступ.
У 2012 році на подання документів до вузів (вступати можна до 5 вузів на 3 спеціальності в кожен) абітурієнтам дадуть  місяць: почнуть їх приймати 2-го липня, а завершать – 31-го. Тим, кому потрібно проходити творчий конкурс, потрібно встигнути їх подати до 17 липня (конкурси  триватимуть з 10 до 31 липня),  а вступаючим за внутрішніми іспитами – до 20-го (вступні іспити пройдуть з 21 по 31 липня). Подавати документи можна як в паперовій, так і в електронній формі (щоб  подати заявку в режимі онлайн, потрібно буде  зареєструватися на ez.osvita-vsim.org.ua). Щодо останньої, то це зможуть зробити всі, хто вступає на бакалавра після 11 класів, крім тих, які мають особливості при зарахуванні (пільговики, олімпіадники, «манівці» та інші). Їм потрібно особисто  подати заяву на вступ і  пред’явити приймальній комісії документи, які підтверджують їхній  особливий  статус.
2.  Прохідний мінімум – 140 балів.
У 2012 році, щоб отримати допуск до вступу на бакалавра, за непрофільними  предметами  потрібно набрати  мінімум 124 бали, а от за профільними – вже мінімум 140 (раніше планка за всіма  предметами була 124 бали). Крім того, вузи зможуть встановлювати не один, а два профільних предмети, і  підвищувати за ними прохідний бал ще більше.
3. З додатковими балами суворіше.
Призери 4 етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів Малої академії наук (МАН) отримають надбавку до загального конкурсного балу: за диплом 1-го ступеня + 50 балів, 2-го ступеня + 40, 3-го + 30 балів.  Але їх їм нарахують лише в тому випадку, якщо вони будуть вступати на ту спеціальність, для якої їхній переможний предмет – профільний. Тому, наприклад,  якщо абітурієнт досяг успіхів з фізики, але  вступає на філологію, для якої цей  предмет профільним не є, то такого бонусу він не отримає.
4. Бали за підготовчі курси.
До 20 балів за результатами підсумкової атестації  отримають учні, які завершили підготовчі курси при вузі і вступають туди ж. При цьому їхня тривалість повинна бути не менше 3 місяців, а кількість навчальних  годин – не менше 150. Тепер вузи у своїх правилах  прийому  мають прописати механізм нарахування цих балів.
5. Якщо  бали  рівні.
Ось перелік абітурієнтів, які при рівних балах мають право опинитися на позицію вище в рейтинговому списку, аніж їхні конкуренти по вступу. В пріоритеті  такі вступаючі: сироти;  члени родин  військових при вступі до  вищих військових навчальних закладів і  військові підрозділи вузів; інваліди ІІІ групи, а також діти інвалідів з малозабезпечених родин; мешканці  гірської місцевості; демобілізовані з армії в рік вступу; діти з багатодітних родин, в яких 5 дітей і  більше; медалісти; вузівський  критерій, якому  абітурієнту віддати перевагу. Змінювати послідовність у цьому списку вузи не мають права.
6. Для пільговиків все так само не більше 25%.
У обхід конкурсу  підуть такі категорії  вступаючих (мають набрати мінімум 124 бали з кожного конкретного предмета): діти до 18 років, чиї батьки  загинули під час бойових дій; діти-сироти та  діти, які лишилися без батьківської  опіки (до 23 років); інваліди І та ІІ груп, яким не протипоказане навчання за обраною  спеціальністю; діти, чиї батьки  загинули чи то стали інвалідами на вугілля добувних підприємствах; діти військових та працівників правоохоронних органів, які загинули при виконанні службових обов’язків; члени родин шахтарів і  гірськорятівників, які загинули при аварії на шахті імені Засядько; діти загиблих шахтарів, шахтарів-інвалідів І та ІІ груп, батьків із  стажем  роботи під землею не менше 15 років; чорнобильці 1,2 категорій; діти-інваліди чорнобильської аварії (до 18 років); діти до 18 років, чиї батьки (1,2,3 категорій) загинули через чорнобильську катастрофу;  діти чорнобильців 1 категорії (до 18 років).  У 2012 році пільговики займуть не більше 25% від кількості  бюджетних місць. Але вузи можуть як  зменшити цю квоту (наприклад, виділити для них лише 5% чи 10% від бюджетних місць), так і зовсім її не встановлювати.
7. Хвилі  зарахування.
Вже 1 серпня не пізніше 12 години дня виші повинні оголосити перший  список рекомендованих до зарахування дітей (так звана перша хвиля  зарахування). У вступників є 4 дні (а не 5), щоб донести до вузу оригінали своїх документів (до 4 серпня включно). Ті, що подавали документи онлайн, окрім оригіналів, ще мають підписати свою електронну заяву, яку їм роздрукують в приймальній комісії. Вже 5 серпня (не пізніше 12 години) вузи  опублікують новий  список, в якому звільнені місця посядуть наступні в рейтингу вступники (друга хвиля зарахування).  У них на те, щоб  донести  оригінали документів, є 3 дні (а не 2) до 7 серпня включно. А 8 числа в навчальних закладах стартує остання (третя) хвиля, яка буде тривати до 10-го. І лише 11 числа вузи оголосять остаточний список  бюджетників, а до 25 числа – наберуть в свої стіни контрактників.
За матеріалами газети  "Сьогодні" від 25 жовтня 2011 року

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 911 | Додав: geni | Рейтинг: 5.0/1