ГоловнаРеєстраціяВхід Офіційний сайт школи І-ІІІ ступенів № 151 міста Києва Четвер, 23.01.2020, 16:06

Головна » 2014 » Листопад » 24 » Тиждень захисту прав дітей «Ти теж маєш право», присвячений 25-й річниці підписання Міжнародної конвенції ООН про права дитини

З 08 по 12 грудня 2014 року проходитиме тиждень захисту прав дітей «Ти теж маєш право».

Твої права як дитини

Люди різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри мають рівні права. Це один з основних принципів Загальної Декларації прав людини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році.

Права людини починаються з прав дитини. Ти маєш всі загальнолюдські права:

• Право на життя;
  • Право на рівність;
  • Право на особисту безпеку та свободу;
  • Право на рівний захист законом;
  • Право на захист від усіх форм дискримінації;
  • Право на здоров’я;
  • Право на рівність на робочому місті;
  • Право на свободу від тортур та інших нелюдських, жорстоких або принизливих дій та покарань.

Це підтверджено в Конвенції про права дитини, що прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в 1989 році і набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року. Цей документ створений для того, щоб захистити тебе і надати якнайкращі умови для розвитку та реалізації твоїх прав. В Конвенції підкреслюється, що ти маєш право на свою думку и на те, щоб при вирішенні будь-яких питань, які тебе стосуються, твої інтереси враховувались якнайкраще.

Це не означає, що ти тільки й повинен(на) робити, що набридати дорослим своїми зауваженнями.  Але, коли мова іде про те, з ким тобі товаришувати, кого любити, чи з ким із батьків зустрічатися чи жити у випадку їх розлучення – ти маєш право не тільки мати свою думку, але й відстоювати її.

Ніхто не може насильницьки примусити тебе робити те, що тобі неприємно чи може завдати шкоди.    Але, знов таки – не сподівайся, що це звільняє тебе від навчання у школі чи виконання якоїсь роботи вдома. Батьки та держава несуть відповідальність за те, щоб ти виріс(ла) освіченою, працелюбною та відповідальною людиною – це теж записано в Конвенції про права дитини.

А от втручатися в твоє особисте життя, читати твої листи чи записи або робити спроби виселити тебе з квартири – це вже порушення твоїх прав. Держава має обов’язок захищати тебе від усіх форм насильства і жорстокого поводження! Це – коли тебе б’ють, ображають, принижують, надсміхаються над речами, які важливі й дороги для тебе, не дозволяють ходити до школи і зустричатися з   друзями, не надають необхідної медичної допомоги, не розмовляють з тобою або зачиняють в кімнаті та інших місцях. З таким поводженням ти можеш зустрітися в школі, вдома, на вуліці… Так само як і з насильни втягуванням в сексуальні стосунки або вживання наркотиків.

Все, що принижує тебе, шкодить та робить боляче з метою залякати тебе  – це порушення твоїх прав.

Не терпи цього!  Є люди, які тобі допоможуть! Ти можеш звернуться до соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, до шкільного психолога, або до дорослого, якому ти довіряєш і який тебе не зрадить, а також – до ДИТЯЧОГО ОМБУДСМЕНА м. Вінниці! Не залишайся наодинці зі своїми проблемами!

Головне, знай – безвихідних ситуацій немає! Певно, в Україні, так само і в інших державах, ще далеко не завжди забезпечуються права, які декларуються в Конвенціїї. Але якщо ти знатимеш свої права, тобі легше буде захистити себе.

Тільки не забувай – такі самі права як і ти має кожна людина! Реалізуючи свої права, намагайся поважати права інших, поставити себе на їх місце. Спробуй зробити це – і ти побачиш, як зміниться світ і люди, що тебе оточують.

Категорія: Шкільні події | Переглядів: 1540 | Додав: Jul151 | Рейтинг: 0.0/0

1)вчителя математики