ГоловнаРеєстраціяВхід Офіційний сайт школи І-ІІІ ступенів № 151 міста Києва Вівторок, 16.07.2019, 10:39

Головна » 2011 » Грудень » 6 » Відмовившись від вакцинації, українці зіткнулися із загрозою епідемії кору
Відмовившись від вакцинації, українці зіткнулися із загрозою епідемії кору
Вісім навчальних закладів Івано-Франківської області до 19 грудня закрили на карантин через спалах кору. На лікарняних ліжках виявилися сорок вісім дітей, в основному підлітки у віці від чотирнадцяти до сімнадцяти років, і двоє дорослих, пишуть «Комментарии». Про те, що в Україні слід чекати епідемії цього захворювання, медики говорять давно. Причина — у масовій відмові українців від щеплень.

Заради справедливості варто сказати, що кір сьогодні лютує по всій Європі. У порівнянні з минулим роком в 2011 році кількість інфікованих виросла на 276%. Причому спалахи хвороби зафіксовані у більшості країн Євросоюзу. Поки що епіцентр захворювання перебуває у Франції, де за останні 7 місяців кір підхопили 14 тисяч людей. Різке збільшення випадків захворювання кором у США теж пов’язують із активним поширенням хвороби в Європі.

Втім, не виключено, що скоро «розсадником» кору можна буде назвати й Україну, зазначає видання. Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує, що справжня хвиля кору захопить нашу країну в 2012 році. Медики називають кілька факторів, які можуть спровокувати епідемію. Зокрема, йдеться про те, що спалахи кору фіксуються з інтервалом у п’ять-шість років. За словами заступника голови представництва ВООЗ в Україні Ігоря Поканевича, шість років тому в Україні було зареєстровано найбільше випадків кору в країнах європейського регіону — 83% від загальної кількості. Тому цілком можливо, що 2012 рік стане досить «урожайним» для цієї хвороби.

Але проблема в тому, що цієї поки що гіпотетичної епідемії можна було б уникнути, вчасно вакцинувавши українських дітей. Так, кандидат медичних наук доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб і дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика Федір Лапій відзначив: коли охоплення населення вакцинацією падає, будь-яка хвороба повертається, незважаючи на хороший розвиток медицини, відмінні соціально-побутові умови. Тим часом, багато дітей до шести років взагалі не щеплювалися проти кору, або одержували замість передбачених чотирьох доз одну чи дві. Цього, відзначає медик, недостатньо для формування надійного захисту від важких форм захворювання. Лапій відзначає, що сьогодні в Україні, за різними оцінками, вакциновано близько третини дітей. Тому на тлі низького охоплення вакцинацією прогнозований на 2012 рік сплеск захворюваності кором може стати досить відчутним для України. Івано-франківські медики запевняють: основна причина спалаху кору в регіоні — масова відмова українців від щеплень. Тим часом, усе частіше по суті дитячу хворобу підхоплюють дорослі. Причому типові ускладнення після кору в невакцинованих — запалення легенів і енцефаліти.

В українському МОЗ визнають: в 15% українців немає імунітету від кору й краснухи. Але проблема в тому, що забезпечити вакцинацію українців у повному обсязі держава не в змозі. Проблеми почалися ще два роки тому: в 2009 році ВООЗ і ЮНІСЕФ виділили $5,3 млн. на закупівлю для України дев’яти мільйонів доз вакцини. Але саме із цією вакциною пов’язали смерть юнака із Краматорська. У підсумку вакцину вилучили й знищили, а від кору не прищепилася й половина населення. Тоді ж через скандал рівень довіри українців до імунізації знизився в кілька разів.

Сьогодні Україна пожинає плоди невдалої кампанії по вакцинації населення, адже для того, щоб захистити популяцію від якоїсь хвороби, рівень вакцинування повинен становити 95%. МОЗ України регулярно заявляє про те, що вакцина в країні є, хоча нинішній міністр Олександр Аніщенко визнає: останні два роки в Україні забезпеченість вакцинами перебувала на рівні 64% від потреби. На сайті МОЗ відзначено, що з початку року закуплено понад 900 тисяч вакцин для профілактики кору, епідемічного паротиту й краснухи. Це — 60% від потреб регіонів. Але проблема в тому, що ніхто ніякої відповідальності за це не несе й, зважаючи на все, нести не буде.

Як зазначає видання, проблема має й суто соціальний аспект. Як розповіла виконавчий директор громадської організації «Імунний щит нації» Наталя Вінник, сьогодні проблем з вакцинами немає. Значно гостріше стоїть інше питання: українці просто відмовляються робити щеплення. «Проблема у свідомості батьків, і подолати цей бар’єр дуже складно», — відзначає експерт. За її словами, останнім часом усе частіше стали з’являтися повідомлення про ускладнення, що виникають після вакцинації. І хоча в підсумку виявляється, що, наприклад, до смерті дитини щеплення не має ніякого відношення, формується стійкий стереотип «вакцинація — це небезпечно».

У підсумку колективного імунітету в українців нема, тому в країну може прийти епідемія не тільки кору.
Категорія: Цікаве | Переглядів: 574 | Додав: Jul151 | Рейтинг: 0.0/0