ГоловнаРеєстраціяВхід Офіційний сайт школи І-ІІІ ступенів № 151 міста Києва Вівторок, 22.09.2020, 03:24

Головна » 2015 » Жовтень » 9 » Випускний іспит з іноземної мови буде проведено у формі ДПА
Випускний іспит з іноземної мови буде проведено у формі ДПА

Міністерством освіти і науки прийнято рішення про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 11 класів з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідний наказ підписано міністром освіти і науки Сергієм Квітом.

Згідно із затвердженими змінами, державна підсумкова атестаціїя з іноземної мови у 2015/16 навчальному році залишиться обов’язковою, однак буде проведена навчальними закладамисамостійно і не у формі ЗНО.

Інші два предмета державної підсумкової атестації учнів 11 класів (українська мова та математика / історія України) будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

У МОН зазначають, що таке рішення ухвалене враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів.

Також наказом міністерства розширено період проведення ДПА в 11-х класах. Випускні іспити відбудуться з 5 до 30 травня.

Додатково див.: Наказ МОН № 1050 від 08.10.15 року "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940"

Inna Sovsun

Отже, ще раз про ЗНО з англійської мови.

1. ЗНО з іноземної мови ніхто не скасовував і не планував скасовувати. Воно відбудеться у тому ж форматі як і минулого року для тих, кому сертифікат з іноземної мови потрібен для вступу.

2. У 2016 році планувалось, що державну підсумкову атестацію у школах з іноземної мови зроблять обов'язковою і проведуть у форматі ЗНО. ДПА у школах перевіряє чотири мовні компетентності (writing, speaking, listening, reading). ЗНО перевіряє лише дві - reading, writing. І давно були питання щодо якості тестів з іноземних мов - були приклади, коли люди, які вчились за кордоном, здавали ЗНО на 180 балів.

Тому якість тестів треба піднімати. І робити нормальний повноцінний тест, який буде перевіряти усі мовні компетеності. Але його треба нормально напрацювати і обов'язково пілотувати. Власне, для покращення якості тесту у нас є домовленості з провідними міжнародними установами. Вони готові помагати покращити тест, запровадити елементи перевірки двох інших компетеностей. Але це не можна одразу запустити без пілотування. Тому пілотуватись це буде у рамках ОБОВ'ЯЗКОВОЇ державної підсумкової атестації з іноземної мови (у 2015 році ДПА з іноземної не була обов'язковою). При цьому буде забезпечено НЕЗАЛЕЖНУ перевірку тестів, як і при ЗНО. Але результати пілоту не можуть бути визначальними для вступу. Тому для вступу треба буде складати ЗНО у тому ж форматі, що і минулого року. От і все. При цьому результати ДПА нам покажуть реальну ситуацію з вивченням іноземної мови по різним школам - що і було головним завданням на 2016 рік.

3. При цьому безперечно важливо працювати з вчителями, покращувати якість підручників і програм. Це все робиться, значною мірою - через співпрацю з ініціативою GoGlobal. Дуже багато профільних організацій, котрі займаються викладанням іноземної мови (у першу чергу - англійської), вже почали працювати з міністерством, щоб покращити якість програм і тестів. А це критично важливо - бо наше завдання ж не просто у тому, щоб перевірити, а в тмоу - щоб підняти рівень викладання іноземної мови, у першу чергу - у сільських школах.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 551 | Додав: Jul151 | Рейтинг: 0.0/0

Прийом до 1 класів