ГоловнаРеєстраціяВхід Офіційний сайт школи І-ІІІ ступенів № 151 міста Києва Четвер, 23.01.2020, 16:05

Головна » 2014 » Листопад » 24 » Визначено дату та умови проведення ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури

18 листопада 2014 року на селекторній нараді, що відбулась у режимі конференц-зв’язку, заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський повідомив, що всі випускники шкіл проходитимуть ДПА з української мови та літератури у поєднанні зі ЗНО 24 квітня 2015 року. ДПА з інших двох предметів (математики або історії і третього предмету на вибір учня) школа проводитиме для 11-класників за самостійно розробленими завданнями, оскільки жодних збірників завдань більше не буде. Також було наголошено, що у 2015 році державна підсумкова атестація буде проведена тільки у письмовій формі.

Директор УЦОЯО Ігор Лікарчук зазначив – для того, щоб 24 квітня пройти ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури, кожен 11-класник повинен заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освітиАби гарантовано забезпечити реєстрацію всіх випускників на ДПА, керівник школи паралельно надсилатиме список свої випускників  та комплект реєстраційних документів для кожного з них до регіональних центрів оцінювання. Загалом, реєстрація учнів триватиме з 5 січня до 20 лютого 2015 року. Опісля всі зареєстровані випускники проходитимуть ДПА і ЗНО за єдиними тестами у визначений день. Ігор Лікарчук звернув увагу на те, що за виконання тесту з української мови та літератури випускникові виставлятимуть 2 оцінки: першу – за ДПА у шкалі від 1 до 12 балів (на основі цієї оцінки випускнику видаватимуть атестат); другу – за ЗНО у шкалі від 100 до 200. На основі цього результату буде визначено – «склав» чи «не склав» ЗНО абітурієнт. Якою має бути мінімальна кількість балів для проходження ЗНО, визначатимуть експерти.

До 12 травня результати будуть повідомлені всім випускникам. Варто зауважити, що ті випускники, які 24 квітня не складуть тест з української мови і літератури, не стануть студентами університетів у 2015 році. Адже обов’язковою вимогою всіх університетів до абітурієнта є складання ЗНО з української мови та літератури. Відповідно, у разі нескладання тесту з цього предмету випускник не буде проходити й інші тести ЗНО. Утім, щоб ці учні могли отримати атестати про закінчення школи, навчальний заклад проведе для них ДПА вже окремо від ЗНО.

Заступник Міністра наголосив, що проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури 24 квітня є обов’язковим і для переможців Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, і для переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, учнів вечірніх, екстернатних шкіл, шкіл-інтернатів, учнів навчальних закладів I-II рівня акредитації тощо. У випадку, якщо учень зареєструвався на ДПА 24 квітня, але через стан здоров’я чи форс-мажорні причини не приїхав до пункту тестування – школа повинна провести ДПА для такого учня окремо за самостійно розробленими завданнями. А ЗНО з української мови та літератури для вступу у виш випускник складатиме під час додаткової сесії.

Українські випускники Криму і Донбасу також зможуть отримати атестат державного зразка, скласти ЗНО і вступити в український університет. Павло Полянський зазначив, що Міністерство освіти розробило механізми, які попри анексію Криму та бойові дії на Донбасі дозволяють учням цих тимчасово окупованих регіонів стати студентами українських вишів. Перш за все, їм потрібно отримати український атестат державного зразка. Для цього випускнику Криму чи Донбасу потрібно в будь-якій іншій школі України пройти екстернатом річне оцінювання та атестацію (Лист МОН №1/9-535 від 14.10.2014 http://www.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2957-). Якщо випускник хоче стати у 2015 році студентом українського університету, то він також складатиме 24 квітня ДПА з української мови у поєднанні зі ЗНО. Детальніший порядок проведення ДПА у формі ЗНО для випускників Криму, Донеччини та Луганщини буде визначений у найближчий час.

Насамкінець, заступник Міністра та директор УЦОЯО поінформували про формат проведення об'єднаних ДПА і ЗНО у поєднаній формі. Було наголошено, що тестування проходитиме не в кожній школі, а в збірних пунктах тестування. Відповідно, 24 квітня до цих пунктів потрібно довезти і учнів, і вчителів, які будуть інструкторами на пунктах тестування. З огляду на це Павло Полянський наголосив, що керівникам управлінь освітою варто уже розпочати роботу для організації логістики. Він також зазначив, що до 2016 року Міністерство має намір поєднати ДПА і ЗНО з усіх предметів, окрім того, «дорожньою картою» розвитку освіти на найближчі роки передбачений перехід на зовнішнє незалежне оцінювання в початковій (4 клас) та основній школі (9 клас) (http://www.mon.gov.ua/ua/pr-viddil/1312/1390288033/1414672797/).

Сайт УЦОЯО: Про структуру сертифікаційних робіт базового та поглибленого рівнів з української мови і літератури та математики
На своїй сторінці у Facebook директор УЦОЯО повідомив, що тест із української мови та літератури складатиметься з двох частин: “Базовий рівень” і “Поглиблений рівень”. “Базовий рівень тесту будуть складати всі абітурієнти незалежно від того, на яку спеціальність вони вступатимуть. Також базовий рівень тесту складатимуть усі випускники загальноосвітніх навчальних закладів як ДПА. З цією метою (для ДПА) у тесті базового рівня будуть визначені завдання лише з української мови”, – зазначає І.Лікарчук.
Поглиблений рівень тесту з української мови та літератури складатимуть абітурієнти, які вступатимуть на спеціальності, для яких поглиблений рівень вимагатимуть Правила прийому до конкретного університету.
Тестування відбуватиметься не в школах, де навчаються майбутні абітурієнти, а в пунктах тестування.
І.Лікарчук: ЗНО лишається важливим чинником вступу

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 549 | Додав: Jul151 | Рейтинг: 0.0/0

1)вчителя математики