ГоловнаРеєстраціяВхід Офіційний сайт школи І-ІІІ ступенів № 151 міста Києва Вівторок, 22.09.2020, 04:14

Головна » 2012 » Квітень » 4 » Затверджено нові Типові навчальні плани основної школи
Затверджено нові Типові навчальні плани основної школи

Міністерством освіти затверджено Типові

навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, що поетапно впроваджуватимуться з 2013/14 навчального року

Відповідний наказ підписаний заступником міністра Борисом Жебровським у вівторок 3 квітня.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня розроблені на виконання урядової постанови №1392, якою затверджений Державний стандарт базової та повної загальної середньої освіти.

У Міністерстві освіти зазначили, що Типові навчальні плани основної школи охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, яка є спільною для всіх загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну складову, в якій передбачені додаткові години на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації.

Відповідно до основних типів загальноосвітніх навчальних закладів передбачено окремі варіанти Типових навчальних планів (усього таких варіантів вісім).

Новий Державний стандарт базової та повної загальної середньої освіти складається із семи освітніх галузей "Мови і літератури", "Математика", "Природознавство", "Суспільствознавство", "Мистецтво", "Технології", "Основи здоров’я і фізична культура".

З 5-го класу запроваджується обов’язкове вивчення другої іноземної мови, нею може бути будь-яка іноземна мова або російська чи інша мова національних меншин. Також з 5-го класу планується вивчення інформатики.

Повноцінність базової середньої освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов’язковому порядку фінансуються з відповідних бюджетів.

Щорічні робочі навчальні плани шкіл складаються на основі типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання, навчальних закладів з навчанням російською чи іншими мовами національних меншин, типових навчальних планів інших спеціалізованих шкіл.

У загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин, спеціалізованих школах, гімназіях, ліцеях, колегіумах дозволяється навчальне навантаження учнів збільшувати до норм, що не перевищують санітарно-гігієнічних.

Школам також дозволяється перерозподіляти години всередині галузі за погодженням із управлінням освіти у підпорядкуванні якого знаходиться навчальний заклад, а перерозподіл годин між галузями здійснюється за погодженням з Міністерством освіти.

Типові навчальні плани зорієнтовані на роботу основної школи за 5-денним навчальним тижнем.

Введення в дію Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня відбуватиметься поетапно починаючи з 2013/14 навчального року, коли за новими планами розпочнуть навчання учні 5-х класів.

Регіональним управлінням освіти та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів необхідно забезпечити необхідні умови щодо поетапної реалізації Типових навчальних планів основної школи.

Докладно про нові типові навчальні плани основної школи читайте у наказі МОНмолодьспорту Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня.

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 03.04.2012